Mężczyzna zakochany po uszy - jak go rozpoznać?

Zakochany meżczyznaJest zakochany po uszy, czy nie? Jak to rozpoznać? Jak poznać, że mu na mnie zależy albo że już jest we mnie zakochany? Poniżej 15 sygnałów tego, że on mnie kocha oraz wskazówki, dotyczące mowy ciała mężczyzny. Te wyjątkowe gesty i mimika mogą również pomóc nam odgadnąć, co on myśli na temat naszej relacji.

Zachowania typowe dla zakochanego mężczyzny

Po czym poznać, że on jest we mnie zakochany? Poniżej opis 15 oznak, które mogą to sugerować. Im więcej im zaobserwujesz w Waszej relacji, tym większe prawdopodobieństwo, że… kocha!

1. Stara się zrobić dobre wrażenie

Zakochany mężczyzna stara się zrobić na swojej wybrance jak najlepsze wrażenie. Spodziewaj się, że pięknie się ubierze, będzie miły, zabierze się na ciekawy spacer lub do przyjemnego lokalu, będzie starał się, aby wspólnie spędzony czas był dla Ciebie jak najbardziej przyjemny. Po pewnym czasie możesz mieć wrażenie, że jego "lukru" jest za dużo ale to właśnie oznaka zakochania. Mężczyzna zadurzony po uszy robi wszystko, aby kobieta chciała jednego: kolejnego spotkania z nim!

2. Dba o siebie, o swój wygląd, prezencję

Gdy mężczyzna się zakocha zwykle pierwszym "objawem", zauważalnym przez jego bliskich jest to, że zaczyna on wyjątkowo o siebie dbać, "stroić się", dokładać wszelkich starań, aby przed spotkaniem z ukochaną wyglądać idealnie. Na pewno uda Ci się to zauważyć na Waszych spotkaniach. Nienaganny strój, wyjątkowe perfumy, starannie ogolony zarost? Chce się pokazać z jak najlepszej strony!

3. Stara się być zawsze blisko Ciebie

Zakochany mężczyzna szuka kontaktu z ukochaną, stara się być zawsze blisko niej, nie zdziw się, gdy odszuka Cię na imprezie, będzie wiedział o której kończysz prace, o jakiej godzinie biegasz po parku, czy wychodzisz z psem… Czujesz się trochę osaczona? Spokojnie, on zapewne po prostu szuka kontaktu z Tobą, chce rozwijać znajomość.

4. Inicjuje kontakt, zagaduje, potrzebuje relację

Kolejna kwestia jest związana z poprzednią: zakochany mężczyzna robi wiele, aby podtrzymać relację z wymarzoną kobietą, inicjuje kontakt, pisze SMS-y, zagaduje ją w mediach społecznościowych, dzwoni, stara się spotkać "przypadkowo". Takie zabiegi mają na celu pogłębienie relacji, utrzymywanie kontaktu. Pokazują też, że mężczyźnie zależy na znajomości, chce ją rozwijać.

5. Chce Ci zaimponować

Zakochany mężczyzna zrobi wiele, aby zaimponować swojej wybrance. Na pewno będzie Ci opowiadał o swoich sukcesach, planach, marzeniach, będzie chciał, abyś dowiedziała się o nim samych dobrych rzeczy. Dopytuj, interesuj się, na pewno będzie zachwycony, że jesteś zaciekawiona jego życiem i dokonaniami.

6. Dba o Ciebie, o Twoje potrzeby

Z pewnością poznasz, że zakochany w Tobie mężczyzna bardzo o Ciebie dba, pyta, czego potrzebujesz i stara się spełnić Twoje prośby i potrzeby,. Takie zachowanie bardzo przekonuje nas do owego mężczyzny, jego troskliwość oraz opiekuńczość stają się cechami bardzo pożądanymi u potencjalnego partnera.

7. Zawsze zgadza się na spotkania lub sam je proponuję

Zakochany partner zrobi wiele, aby się z Tobą spotkać: zgadza się na proponowane przez siebie terminy ale również często sam inicjuje spotkania, proponuje ciekawe miejsca i atrakcje. Wszystko po to, abyś chciała się z nim zobaczyć.

Spacer zakochanych
Spacer zakochanych

8. Czujesz, że jest zazdrosny o innych mężczyzn, którzy są blisko Ciebie

A to kolejna, bardzo widoczna oznaka tego, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany: widocznie staje się zazdrosny o mężczyzn w Twoim otoczeniu. Masz kolegę, przyjaciela, znajomego, z którym lubisz spędzać czas? Możesz odczuć, że zakochany w Tobie mężczyzna będzie o niego zazdrosny lub przynajmniej będzie go bacznie obserwował i nie darzył zbytnią sympatią… Nie oszukujmy się, mężczyźni nie lubią konkurencji.

9. Często ale nienachalnie Cię komplementuje

Po czym jeszcze można poznać, że dany mężczyzna jest w Tobie zakochany? Bardzo często stara się mówić Ci miłe słowa, prawić komplementy ale nie czyni tego nachalnie. Możemy nawet podnieść wrażenie, że jest w tym wszystkim nieco nieśmiały, np. nie powie nam wszystkiego wprost ale po spotkaniu napisze SMS: "Pięknie dziś wyglądałaś". Jeśli zainteresowany Tobą mężczyzna zachowuje się w ten sposób możesz się domyślać, że czuje do Ciebie coś więcej.

10. Pamięta to, co do niego mówisz

Zakochany mężczyzna bywa onieśmielony i rozkojarzony w towarzystwie ukochanej kobiety ale z drugiej strony uważnie jej słucha i pamięta to, co ukochana do niego mówi. Na pewno ukochany mężczyzna zaskoczy Cię tym, ile pamięta z Waszych rozmów… Doceń to, świadczy to bowiem o jego zaangażowaniu w Waszą relację.

11. Przejmuje się Twoimi sprawami

Gdy mężczyzna czuje do Ciebie coś więcej, szczerą przyjaźń ale i zauroczenie czy już miłość, wykazuje olbrzymie zaangażowanie w Twoje sprawy, interesuje się tym, co robisz, mówisz, z czym masz problem. Przeżywa z Tobą Twoje sukcesy i porażki, dopytuje, jak poszło z załatwieniem ważnych kwestii, chce Ci pomóc, wspierać Cię.

12. Nie przyspiesza zacieśniania relacji

Kolejna bardzo ważna kwestia: zauroczona czy zakochany mężczyzna nie dąży za wszelką cenę do zacieśniania relacji, nie próbuje Cię całować, dotykać, gdy tego nie chcesz. Bywa nawet tak, ze trzyma Cię nieco na dystans, jednocześnie okazując zainteresowanie w inny sposób. Nie licz więc na to - na całe szczęście! - że naprawdę zakochany w Tobie mężczyzna będzie dążył do tego, aby Wasza randka zakończyła się w łóżku. Dla niego o wiele cenniejsze jest przebywanie w Twoim towarzystwie, poznawanie Cię oraz budowanie zaufania.

13. Broni Cię zawsze i wszędzie

Po czym jeszcze poznać zakochanego mężczyznę? Na pewno po tym, że broni Cię, jest niejako Twoim aniołem stróżem. Nieważne, czy zaczepia Cię ktoś wieczorem na ulicy czy kłócisz się ze znajomymi: on zawsze wstanie po Twojej stronie i możesz czuć z jego strony ogromne wsparcie.

14. Chce poznać Cię ze swoją rodziną i przyjaciółmi oraz poznać Twoich bliskich

Dla zakochanego w Tobie mężczyzny bardzo ważne jest, abyś poznała jego rodzinę i znajomych. Oczywiście nie od razu, nie chce bowiem Cię spłoszyć ani wprawić w zakłopotanie ale po pewnym czasie możesz się zorientować, że jego bliscy…. Wiele o Tobie wiedzą. I z drugiej strony: zakochany mężczyzna często dopytuje o Twoją rodzinę i znajomych, jest ich ciekawy, chce ich poznać, stać się przez to kolejną, bliską dla Ciebie osobą.

15. Jest z Tobą w dobrym i złych chwilach

Kolejna kwestia obejmuje trwanie przy ukochanej kobiecie zawsze i wszędzie, zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach. Zakochany w Tobie mężczyzna będzie przy Tobie, gdy będziesz świętować awans w pracy ale i wtedy, gdy umówisz się do dentysty czy kiedy pokłócisz się z najlepszą przyjaciółką.

Mowa ciała nie kłamie - jak zachowuje się zakochany mężczyzna?

Dużo wiemy już o tym, jak zachowuje się zakochany mężczyzna. Warto tez dowiedzieć się, co mówi jego mowa ciała? Specjaliści są zgodni: ciało, mimika i gesty nie kłamią.

Po jakich więc rozpoznać zakochanego w nas mężczyznę?

  1. Bywa onieśmielony w Twoim towarzystwie - zakochany mężczyzna często bywa onieśmielony w czasie spotkania z wybranką, może być tak tylko na początku, np. gdy podziwia, jak pięknie wygląda ale i możemy odczuwać to podczas całego spotkania.
  2. Patrzy na Ciebie, również ukradkiem - często objawem zauroczenia i zakochania jest ukradkowe spoglądanie na ukochaną kobietę. Możesz to zaobserwować podczas Waszych spotkań. Często łapiesz jego ukradkowe, nieco nieśmiałe ale pełne zachwytu spojrzenia?
  3. Stara się Ciebie dotknąć - dla zakochanego mężczyzny bardzo ważny jest fizyczny dotyk ale nie w sensie czysto zbliżenia fizycznego: zauroczony facet delikatnie muśnie Cię, gdy wstaje z krzesła, poprawi Ci torebkę, gdy ta spada z ramienia, czy dotknie Cię za rękę, ubierając Ci płaszcz.

Jak widać, objawów zakochania u mężczyzn jest wiele. Panowie podchodzą do tematu miłości mniej wylewnie i emocjonalnie niż kobiety. Można jednak zauważyć wiele zmian w ich zachowaniu, które mogą sugerować, że dana kobieta interesuje ich o wiele bardziej niż inne i ma szanse zająć wyjątkowe miejsce w jego życiu.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze