Lifestyle - co to tak naprawdę oznacza?

Co to jest lifestyle?Lifestyle to bardzo popularne pojęcie, które ciężko jednoznacznie zdefiniować. Stanowi styl życia, który preferujemy. Składa się na niego wiele elementów. Co tak naprawdę oznacza lifestyle?

Lifestyle - co to tak naprawdę oznacza?

Lifestyle to termin, z którym spotykamy się bardzo często. Większości zapewne znane są blogi lifestyl'owe, kategoria lifestyle na większości portali czy sesje lifestyl’owe, które z roku na rok są coraz bardziej popularne. A czym tak naprawdę jest lifestyle? Lifestyle to nic innego, jak styl życia. Składa się na niego wszystko, co nas otacza, w tym podróże, pasje, jedzenie, inspiracje, kariera, ubrania, kosmetyki, dieta oraz relacje.

Wszystkie te elementy opisują to, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy. Styl życia można scharakteryzować jako zespół codziennych zachowań, sposobu postępowania, a także aktywność, które są specyficzne dla jednej osoby lub grupy osób. Można określić jako pewnego rodzaju strategię życiową, która przejawia się w codzienności. Lifestyle związany jest również z kulturą, która go kształtuje.

Co składa się na pojęcie lifestyle?

Lifestyle to wielowymiarowe pojęcie, na które składa się wiele czynników. O nie tylko określone postawy, zachowania. To tak naprawdę wszystko, co nas otacza. Na pojęcie lifestyle składa się m.in.:

  • Sposób spędzania wolnego czasu,
  • Uczestnictwo w kulturze,
  • Wykonywana praca oraz stosunek do niej,
  • Stosunek do wychowywania dzieci,
  • Traktowanie zwierząt,
  • Stosunek do środowiska,
  • Styl ubierania się,
  • Sposób odżywiania się oraz stosunek do własnego zdrowia,
  • Relacje międzyludzkie.

Lifestyle - pokazywanie swojej codzienności

Lifestyle polega przede wszystkim na odzwierciedleniu życia codziennego. Wyraża się zarówno we wzorach zachowań zawodowych, jak i rekreacyjnych. Prezentuje obraz samego siebie, tego jak postrzegają nas inni ludzie. To połączenie motywacji, naszych pragnień i potrzeb, na które wpływ ma kultura, rodzina, relacje międzyludzkie, moda i wiele innych. Lifestyle to także sposób odżywiania się, stosunek do zdrowia, praca, wnętrze. Czyli wszystko, co wiąże się z naszym codziennym życiem. Niezwykłą popularnością cieszą się blogi lifestyl'owe, które pomagają zrozumieć pojęcie.

Blogerzy dzielą się swoja codziennością, obowiązkami, pasjami. Pokazują to, co jedzą, miejsca, które odwiedzają, swoje mieszkanie, stosunek do wychowania dzieci, traktowania zwierząt. Piszą o książkach, które czytają, muzyce, której słuchają. To wszystko sprawia, że pokazują część swojego życia, swoją codzienność, a w ten sposób definiują swój lifestyle.

Źródło: www.citymag.pl.

Komentarze

Łucja_
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na swój styl życia, dbając o zdrowie, relacje międzyludzkie i rozwój osobisty. Lifestyle, czyli styl życia, stał się ważnym tematem dla wielu osób, które chcą poprawić swoje życie i cieszyć się nim w pełni. Lifestyle to ważny temat, który zyskuje na popularności. Dbając o zdrowie, relacje międzyludzkie i rozwój osobisty, można cieszyć się życiem w pełni. Warto znaleźć swój własny sposób na życie i wprowadzać pozytywne zmiany, które wpłyną na jego jakość.
Anka
Blogi lifestajlowe ciągle cieszą się niemałym powodzeniem wśród społeczeństwa. Wydaje mi się, że ciężko jest wybić się na taką skalę, jak kilka blogerek modowych czy tych znanych promujących zdrowy styl życia, ale stałą pracą można ciągle dojść do pewnych sukcesów. Tak uważam. Mam koleżankę dietetyka, która pisze na Instagramie porady żywieniowe i życiowe. Zebrała blisko dwadzieścia tysięcy obserwatorów, w większości są to kobiety, i już od jakiegoś czasu czerpie korzyści finansowe z tej działalności. Firmy zgłaszają się do niej w celu reklamy ich produktów, a niektóre proponują określone stawki za pokazanie ich produktu na jej koncie. Dziewczyna wyciąga tylko z tego około dwudziestu tysięcy złotych rocznie. Oczywiście to jest całkiem poważna praca, trzeba przemyśleć i przygotować zdjęcie, to samo z treścią. To nie dzieje się samo, to wymaga pracy i czasu. Jest to całkiem spory wysiłek. Jednak warto. Jestem przekonana, że jeśli w coś się wkłada pasję i energię, to efekty z czasem muszą przyjść.
Blog lifestyle
Lifestyle może być zdrowy, niezdrowy, religijny, niereligijny itd. Każdy człowiek posiada jakikolwiek, a jest on zależy od charakteru, towarzystwa w jakim przebywa, wychowania, jak i wielu innych czynników. Możemy patrzeć na niego z punktu socjologicznego , psychologiczneg o jak i filozoficznego. Pojęciami pokrewnymi jest np. jakość życia, sposób życia, warunki życia, każde z tych pojęć jest współzależne ze stylem życia.