Ładna dziewczyna ... czyli kto? Ładne dziewczyny

Ładna dziewczyna"Ale z niej ładna dziewczyna" - co to tak naprawdę oznacza? Jakie dziewczyny uważane są dziś za ładne? Czy ładną dziewczyną się po prostu jest czy można nią zostać? Czy ładna może związać się z brzydalem? I wreszcie: Czy ładne dziewczyny mają w życiu łatwiej? Ile dziś warta jest uroda i atrakcyjność fizyczna?

Ładna dziewczyna - czyli jaka?

Jakie dziewczyny dziś uważane są za ładne? Co podoba się płci przeciwnej? Czy cechy te odnoszą się jedynie do wyglądu? Warto uporządkować te informacje. Ładna dziewczyna to oczywiście przede wszystkim osoba atrakcyjna fizycznie, ale pod uwagę należy wziąć również to, czy dziewczyna jest zadbana.

Ładne dziewczyny: blondynka, szatynka, brunetka i ruda

Ładne dziewczyny: blondynka, szatynka, brunetka i ruda

Za ładne dziewczyny uważane są te, które:

Są proporcjonalnie zbudowane, mają dość kobiece kształty
Mężczyznom podobają się osoby średniego wzrostu, o pełnych (tak!) biodrach, średniej wielkości piersiach (zarówno za małe, jak i za duże prezentują się mało atrakcyjnie, kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednio dobrany biustonosz oraz bluzka czy sukienka: odpowiednim strojem można wyeksponować niewielki biust ale i ukryć ten zbyt pokaźny).

Mają zadbane włosy: ładnie ścięte, czyste, dobrze ułożone
Za mało atrakcyjne uważa się osoby w ekstrawaganckich fryzurach oraz preferujące tłuste, nieumyte kosmyki: takie osoby uważane są za niechlujne.

Mają zadbane dłonie
Nie chodzi tu o kolorowy manicure typu tipsy: dziewczyna powinna mieć zadbane dłonie: czyste i odpowiednio wypielęgnowane - powinny być delikatne w dotyku, mile widziany jest lekki lub stylowy manicure, np. francuski, latem można pozwolić sobie na ciekawe pastele, jesienią na barwy bardziej nasycone, np. szarości, beże ale i odcienie czerwonego wina czy fioletu.

Mają miłą twarz: co to oznacza?
Przede wszystkim chodzi o miłe usposobienie, czyli… uśmiech! Tak, to najlepsze, co możemy zrobić dla swojej twarzy, to najlepszy makijaż, jaki może mieć na sobie dziewczyna. No właśnie, a co z makijażem? Czy ładna dziewczyna musi się malować? Nie musi - ale pamiętajmy, że wychodząc z domu całkiem bez makijażu możemy wydać się zaniedbane lub np. zmęczone. Warto delikatnie podkreślić swoją urodę, np. podkreślić oczy delikatnym cieniem do powiek i mascarą oraz musnąć wargi błyszczykiem. Na co dzień zrezygnujmy jednak z mocnego make-upu.

Jest ładnie ubrana, to nie znaczy, że ma na sobie markowe ciuchy, ale ładne ubrania, modne, które podkreślają jej figurę i sprawiają, że prezentuję się szykownie
Czasami wystarczy zwyczajna letnia sukienka, sandałki, katana z dżinsu, torba na ramię i słomkowy kapelusz żeby wyglądać lepiej niż koleżanki w ubraniach znanych marek, które nie tworzą spójnej całości. Wielu panów, zwłaszcza młodych, uważa również, że o wiele ładniejsza jest dziewczyna w dżinsach i trampkach, która doskonale czuje się w swojej stylizacji niż osoba w sukience i szpilkach, która nie czuje się w tej kreacji sobą.

Są pewne siebie, świadome swoich zalet i wiedzą, czego chcą od życia
Takie zachowanie jest najbardziej kobiece i seksowne dla wielu mężczyzn. Młodzi chłopcy również cenią dziewczyny pewne siebie, towarzyskie, otwarte, z którymi można porozmawiać na wiele tematów. Takie dziewczyny jawią się również jako bardziej inteligentne.

Są odważne, mają poczucie humoru oraz szeroką wiedzę na wiele tematów
Wielu panów się do tego nie przyznaje, ale wielu z nich to osoby sapioseksualne: bardziej niż wygląd fizyczny podnieca ich intelekt kobiety. Warto o tym pamiętać.

Jak widać, ładna dziewczyna to nie tylko dziewczyna atrakcyjna fizycznie to także:

  1. osoba pewna siebie,
  2. świadoma tego, czego chce od życia,
  3. dobrze czuje się w swoim ciele,
  4. ma poczucie humoru,
  5. jest otwarta na nowe znajomości.

Ładnym się jest czy można nim zostać?

Kolejne ważne pytanie, czy ładne dziewczyny są po prostu ładne czy robią coś, aby być ładnymi? Na to pytanie poniekąd odpowiedź znajdziemy powyżej: wiele zależy od tego, jak potrafi się przedstawić, "zareklamować" konkretna dziewczyna. Jeśli dobrze się czuje w swoim ciele, jest pewna siebie i świadoma swoich zalet, każdemu chłopakowi może wydać się ładna, nawet jeśli jej uroda nie jest idealna.

Co zrobić, aby stać się w oczach wymarzonego chłopaka ładną dziewczyną? Przed wszystkim powinniśmy pozostać sobą: jeśli zainteresuje się nami, warto dalej brnąć w tą znajomość. Złym pomysłem jest udawanie atrakcyjnej osoby względem wymagań wybranka, np. wymarzony chłopak lubi dziewczyny w butach na obcasie, więc codziennie się w nie ubieramy. Po pewnym czasie nasze małe oszustwo wyjście na jaw, a chłopak będzie czuł się oszukany. Warto oczywiście zadbać o swoja fizyczność: zdecydować się na modna fryzurę, lekki makijaż podkreślający urodę, ubrać się modnie i dobrać zestaw do swojej figury. Jeśli poczujemy się dobrze w swoim ciele: inni również to zauważą.

Ładna brunetka w samochodzie

Ładna dziewczyna i brzydki chłopak - czy to możliwe?

Ładna dziewczyna zaczyna chodzić z chłopakiem, którego trudno nazwać przystojnym… i zaczynają się plotki, rozmowy na temat tego, co ona w nim widzi? Takie komentarze są znane wielu nastolatkom. Atrakcyjna dziewczyna powinna przecież chodzić z najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, a nie intelektualistą w typie kujona… Nie da się ukryć, że takie związki noszą znamię społecznego mezaliansu. Znajomi i rodzina ładnej dziewczyny obawiają się, że mało atrakcyjny wybranek niejako zepsuje jej "wizerunek", że chce jedynie pokazywać się w jej towarzystwie i chwalić kolegom. Z kolei rodzina i znajomi mało atrakcyjnego chłopaka obawiają się, że zbyt ładna dziewczyna złamie mu serce, bo np. jest z nim jedynie dlatego, aby zemścić się na chłopaku, który ją zostawił lub wzbudzić jego zazdrość.

Warto jednak pamiętać o tym, że szczęśliwy związek opiera się przede wszystkim na zaufaniu, zrozumieniu oraz wzajemnym szacunku, uroda to coś, co prędzej czy później przeminie, a zostanie to, co łączy dwoje ludzi:

  • wspólne pasje,
  • podobne poczucie humoru,
  • lojalność wobec siebie.

Poza tym, wiele osób dobiera się na zasadzie podobieństw charakterów, nie patrząc na urodę: co ważne, jest to coraz częstsze u młodych osób, których również zaczyna nierzadko męczyć kult piękna fizycznego. Taki związek może być także odpowiedzią na rozczarowanie po byciu z kimś atrakcyjnym, kto nie spełniał naszych oczekiwań, np. chłopak był przystojny, ale mało czuły i nieodpowiedzialny.

Czy ładna dziewczyna ma łatwiej?

"Ładne mają łatwiej" - tak uważa wiele nastolatek o "przeciętnej" urodzie, robią wszystko, aby na siłę się "upiększyć" makijażem, chcą dorównać atrakcyjniejszym koleżankom. Dlaczego ładne dziewczyny mają według nastolatek łatwiej? Przede wszystkim dlatego, że łatwiej im znaleźć wymarzonego chłopaka, są uważane za milsze "z automatu" oraz nie muszą się tak mocno malować i stroić, jak osoby nieco mniej urodziwe. Czy jest tak rzeczywiście? A może atrakcyjnym fizycznie dziewczynom w niektórych przypadkach jest trudniej, np. gdy chłopak wyznaje im miłość nie mają pewności, że kocha je takimi, jakie są, ale jedynie podziwia ich fizyczność? A co jeśli oglądają się za nimi mężczyźni na dyskotece, mało zainteresowani rozmową, a jedynie podziwiający ich fizyczne piękno? Wiele z takich kobiet chciałoby czasem poczuć się jak ich przeciętnej urody koleżanka i żyć bardziej w cieniu.

Ładna dziewczyna to kusząca swoimi wdziękami uwodzicielka, której urody i powodzenia u chłopaków zazdroszczą wszystkie koleżanki. Owszem, ale coraz częściej ładna dziewczyna to dziewczyna inteligentna, otwarta, zadbana, potrafiąca pokazać swoje prawdziwe piękno i "wyposażona" w swoją najpotężniejszą broń: szczery uśmiech!

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze

Monia
Jak być atrakcyjną dziewczyną? To stwierdzenie, które wiele dziewcząt zadaje sobie każdego dnia. Odpowiedź na to pytanie może być różna dla każdej osoby, jednak istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc każdej z nich. Ważne jest, by mieć swoje życie i swoje własne sprawy, mieć swoje szczęście i pragnienia. Rozwijanie zainteresowań i pasji bardzo pomaga wzmocnić zewnętrzny wizerunek. Kolejną ważną rzeczą jest, aby akceptować swoje wady, przyjmować to, co się ma, wyrażając szacunek dla siebie i innych oraz pielęgnować i rozwijać te cechy, które lubi się u siebie i z którymi lubią nas inni. Nienawiść nie jest słusznym podejściem do życia, ale miłość i szacunek. Należy uważnie słuchać tego, co mówią inni i wspierać ich w ich potrzebach, przełamać swoje ograniczenia i być otwartą na nowe doświadczenia oraz nowych ludzi, ponieważ to może nas naprawdę rozwinąć.
Ada
Niekoniecznie. Sama jestem ładną osobą, ale wcale nie jest mi non stop łatwo. Zycie jest zyciem i rządzi sie swoimi prawami, nie zawsze stereotypowymi