Labrety - rodzaje i zastosowania w piercingu

LabretyLabret to jeden z kolczyków, które są najczęściej stosowane w piercingu twarzy. Dowiedz się więcej na jego temat! W tym artykule odpowiadamy na pytania: czym i dlaczego labret różni się od tradycyjnego kolczyka, z czego jest wykonany, w jakich miejscach na ciele możesz go nosić i komu powinieneś powierzyć wykonanie przekłucia?

Co to jest labret piercing?

Kolczyk labret ma specyficzną budowę. Ze względu na funkcjonalność możemy porównać go do zwykłego sztyftu do ucha z metalowym "barankiem" lub silikonową zatyczką. Labret jest jednak bardziej stabilnie przymocowany i bezpieczniejszy przy długotrwałym noszeniu. Dlaczego?

Nakrętkę stanowi tutaj kuleczka lub inna dekoracyjna końcówka. Jest ona nie tylko nasunięta, ale również przykręcona jak śrubka, ponieważ pręcik jest wyposażony w gwint. Z drugiej strony kolczyk ma płaskie zakończenie, które chroni przed wypadnięciem oraz wrzynaniem się w ciało. Dzięki temu labrety są doskonałe do świeżych przekłuć, chociaż możesz nosić je również po wygojeniu. Zwłaszcza że mają niejedno zastosowanie.

Jakie są rodzaje labretów dostępnych na rynku?

Podzieliliśmy labrety ze względu na dwa kryteria. Po pierwsze, rozwiejemy wątpliwości na temat materiałów, z których powinny być wykonane. Po drugie, opowiemy o możliwościach zastosowania tych praktycznych kolczyków.

Labrety

Typy materiałów

Do produkcji kolczyków labret wykorzystuje się różne surowce, począwszy od ekonomicznych tworzyw sztucznych, a skończywszy na luksusowych metalach szlachetnych. Najważniejszym kryterium zakupu powinny być indywidualne potrzeby, które uwzględniają podatność na alergie i zasobność portfela. Większość piercerów poleca wyroby ze stali chirurgicznej lub tytanu.Te dwa surowce są antyalergiczne - ryzyko wystąpienia podrażnienia w kontakcie z nimi jest zredukowane do minimum. Są też bardzo wytrzymałe.

Niektórzy miłośnicy piercingu preferują produkty z elastycznych tworzyw, np. BioFlex. Jeżeli zdecydujesz się na przekłucie wargi, możesz zauważyć, że metal zbyt agresywnie uderza w Twoje szkliwo. Dobrym sposobem na ochronę zębów będzie zamiana twardego materiału na miękki - a w dodatku tańszy. Docenisz go również podczas gojenia świeżych przekłuć. Nie uczula, dopasowuje się do ciała, zmniejsza obrzęk i skraca czas powrotu do pełnego komfortu.

Zastosowania labretów

Kolczyki labret możesz nosić w różnych miejscach na twarzy. Ich budowa doskonale pasuje do uszu i warg, ale także nosa czy nawet języka - wszędzie tam, gdzie dochodzi do przekłucia stosunkowo cienkiej warstwy skóry, pozostającej w tym ułożeniu na stałe.

Nawet jeśli wybierzesz labret dla siebie, ale z jakichś powodów zrezygnujesz z przekłucia, zakup się nie zmarnuje. Z powodzeniem możesz nosić ten kolczyk w dziurkach zrobionych jeszcze za dziecka. Labret do ucha nadaje się idealnie - wykorzystaj go w klasyczny sposób. Będziesz mieć większą gwarancję, że nie zgubisz swojej ozdoby i że po dłuższym noszeniu nie zacznie wrastać Ci w delikatną skórę.

Sposobów na labret do ucha jest jednak znacznie więcej: małżowina wraz ze swoją chrząstką daje sporo możliwości. Wdzięczną powierzchnią jest także nos - labret możesz nosić po przekłuciu płatka lub bocznej chrząstki. Jeśli interesuje Cię bardziej nietuzinkowa forma piercingu, labrety sprawdzą się również w policzkach.

Labrety

Gdzie wykonać profesjonalny labret piercing?

Jeśli masz ochotę na prawdziwy piercing - wybierz się do piercera z prawdziwego zdarzenia. Specjalista, który zawodowo zajmuje się przekłuwaniem skóry, lepiej zadba o Twoje ciało niż kosmetyczka używająca pistoletu. Narzędzia do piercingu są łatwiejsze do utrzymania w sterylnej czystości, dzięki czemu rany nie zagrażają zdrowiu i lepiej się goją. Jeśli masz kilka salonów do wyboru - pamiętaj, że poczta pantoflowa jest najskuteczniejsza. Piercerzy polecani przez innych są zwykle najbardziej godni uwagi.

Sprawa jest tym poważniejsza, im ciekawsze są Twoje pomysły na przekłucie. Profesjonalista dobierze odpowiednią długość i grubość kolczyka labret (lub innego, jeśli uzna to za stosowne) i precyzyjnie ustali miejsce wbicia igły. Ważne jest, żeby nie uszkodził żadnego nerwu - właśnie dlatego nie próbuj robić tego samodzielnie!

Podkreśl swoją osobowość za pomocą odpowiedniego piercingu

Kolczyki labret dają wiele możliwości, dzięki którym możesz podkreślić swój charakter i wyodrębnić się z tłumu. Potraktuj je jako gustowną biżuterię i wybieraj wzory zgodne z Twoim gustem. Możesz postawić na kolczyk labret nad górną wargą (Monroe), imitujący tajemniczy pieprzyk - w ten sposób dodasz sobie kobiecości. Możesz też poszaleć ze zdobieniem uszu: chrząstka to ogromne pole do popisu. Zrób to po swojemu. Baw się dobrze i pamiętaj, że piercing to nie tatuaż - możesz zrezygnować z niego w dowolnym momencie!

Źródło: www.crazyneedles.pl.

Komentarze