Jak wybrać tusz do rzęs?

Tusz do rzesWybór odpowiedniej maskary spełniającej nasze oczekiwania wcale nie jest taki prosty. Bogata oferta dostępna na rynku sprawia, że nie jesteśmy w stanie przetestować wszystkich produktów w poszukiwaniu naszego ideału.

Przydadzą się więc wskazówki, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Naturalne rzęsy

Punktem wyjścia jest przyjrzenie się swoim rzęsom. Aby wybrać odpowiedni produkt, musimy wiedzieć, czy są one długie czy krótkie, gęste czy rzadkie, cienkie czy grube, podkręcone, a może proste jak druty. Jeśli tego nie ocenimy, nie będziemy wiedziały, czego szukać na sklepowych półkach.

Gęstsze i rzadsze

Choć skupiamy się głównie na takich właściwościach jak efekt wydłużenia, pogrubienia itd., maskary dzielą się również na te bardziej i mniej wodniste. Wbrew pozorom ma to kolosalne znaczenie w odniesieniu do efektu końcowego. Rzadszy tusz do rzęs będzie bardziej odpowiedni dla posiadaczki grubych i gęstych rzęs. Rezultat będzie delikatny, włoski będą podkreślone, ale nie obciążone. Gęstsze kosmetyki będą odpowiednie dla pań, które mają rzadkie i cienkie rzęsy. Wówczas zostaną one dokładnie obklejone, co da wrażenie ich pogrubienia, zagęszczenia i wydłużenia.

A jeśli już się zdarzyło, że kupiłyśmy za rzadki tusz?

Cóż, czasem wystarczy nieco poczekać. Każda maskara prędzej czy później zacznie wysychać i gęstnieć. Z kolei rozrzedzić zbyt gęsty tusz możemy, wrzucając go do kubka z gorącą wodą.

Ale po co?

Mając świadomość znaczenia konsystencji lepiej zwracać na to uwagę już w chwili zakupu, aby cieszyć się odpowiednim efektem od pierwszego użycia.

Czytamy etykiety

Obietnice producentów są jasno napisane na każdym opakowaniu. Jeśli tusz opisywany jest jako podkręcający, niewielkie są szanse, że przy okazji pogrubi nam rzęsy. Zrobi to tylko tusz do rzęs Maybelline Volum' Express Curved Brush, który obiecuje i to, i to.

Dlaczego?

Ponieważ nic nie dzieje się „przy okazji”, a każda właściwość obiecywana przed producenta wymaga zastosowania odpowiednich składników, np. tusze podkręcające zawierają woski, które wysychając, wyginają rzęsy.

Jeśli tę wiedzę połączymy ze świadomością, że np. „mokry” tusz obciąży zbyt cienkie rzęsy, wybór odpowiedniego kosmetyku staje się nieco łatwiejszy. Jeśli uzupełnimy to radami i opiniami przyjaciółek, z całą pewnością dokonamy właściwego wyboru.