Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Krem do twarzyKremy są kosmetykami, które najczęściej stosuje w pielęgnacji skóry twarzy. Czy jednak wiesz, jak właściwie dobrać krem, by spełniał swoją funkcję i zaspokajał wszystkie Twoje potrzeby? Oto krótki poradnik, jak wybierać krem do twarzy.

Wybierz krem dopasowany do rodzaju cery

Różne typy skóry wymagają odmiennej pielęgnacji. Zanim wybierzesz krem do twarzy, określ rodzaj cery, by właściwie go dopasować. Cera sucha, przetłuszczająca się, normalna, trądzikowa, wrażliwa, naczynkowa czy dojrzała? Każda wymaga nieco innych składników w kremie. Jest jednak coś, czego potrzebuje każda skóra. To nawilżenie. Jest ono kluczowe dla zachowania jej jędrności, naturalnej równowagi i właściwej regeneracji. Skóra sucha wymaga go najwięcej, więc kremy do niej przeznaczone nie tylko ją nawadniają, ale chronią przed utratą nawilżenia. Cera naczynkowa, wrażliwa czy trądzikowa potrzebuje delikatnego, ale jednocześnie skutecznego działania kremów, bez jej niepotrzebnego podrażniania. Pamiętaj, że bez względu na rodzaj cery, osiągnięcie rezultatu w postaci pięknej skóry jest możliwe tylko przy zachowaniu systematyczności w stosowaniu wybranych kremów.

Przyjrzyj się potrzebom skóry

Producenci kosmetyków ułatwiają wybór odpowiednich produktów, umieszczając na ich etykietach informacje, dotyczące nie tylko tego, do jakiego rodzaju cery jest przeznaczony konkretny krem, ale także jakie potrzeby skóry zaspokaja. Oprócz nawilżenia, które znajdziesz w każdym kremie do twarzy, kosmetyk może zawierać składniki kojące, łagodzące, regenerujące, odżywiające, detoksykujące, antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, hamujące powstawanie zaskórników, regulujące wydzielanie sebum, normalizujące czy rozświetlające. Dzięki całej gamie możliwości możesz wybrać taki krem do twarzy, który nie tylko zaspokoi potrzeby skóry, ale przyniesie konkretne efekty pielęgnacyjne.

Sięgaj po produkty o dobrym składzie

Wybierając krem do twarzy, zwróć uwagę, by miał dobry skład. Co to znaczy?

  • Kremy ze składnikami aktywnymi

Przede wszystkim powinny być oparte na działaniu składników aktywnych. Ich formuły są tak skomponowane, by działać wielotorowo, zapewniając skórze maksymalne korzyści pielęgnacyjne.

  • Kremy o naturalnej formule, wegańskie

Obecnie wiele kremów ma naturalny skład. Znajdują się w nich oleje i ekstrakty roślinne o zróżnicowanym działaniu, a także witaminy i minerały, wpływające korzystnie na regenerację skóry.

Wybieraj kremy do twarzy wysokiej jakości, dopasowane do rodzaju i potrzeb cery, by Twoja skóra była jędrna, gładka i wyglądała młodo jak najdłużej.

Komentarze