Jak poprawnie nakładać maskarę na rzęsy?

Maskara na rzęsyMało, która kobieta wyobraża sobie makijaż bez pomalowania rzęs. Maskara, czyli tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk nawet dla tych kobiet, które są zwolenniczkami delikatnego i praktycznie niewidocznego make-up. Mimo popularności tego kosmetyku, nadal wiele z nas popełnia podstawowe błędy w jego nakładaniu. W efekcie rzęsy sklejają się lub pozostają na nich nieestetyczne grudki. Jak ich uniknąć? Zobacz, jak poprawnie nakładać tusz do rzęs.

Jaki tusz do rzęs wybrać?

Tusz do rzęs to kosmetyk idealny. Kilka pociągnięć nim sprawia, że oko wygląda na większe i wyraźniejsze. To, jakie ostatecznie rezultaty się osiągnie, zależy w dużej mierze od rodzaju użytego kosmetyku. Maskara dostępna na perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-maskary może wydłużać, pogrubiać czy podkręcać włoski. Panie, którym zależy na maksymalnym wydłużeniu rzęs, powinny sięgać po tusze z gumową cienką i wydłużoną szczoteczką. Przy krótkich rzęsach najlepszym wyborem będzie maskara ze szczoteczką w kształcie grzebienia, natomiast ta w kształcie stożka pozwala na idealne podkręcenie rzęs w kącikach. Do pogrubiania włosków wykorzystywać powinno się szczoteczki oversize.

Jak idealnie pomalować rzęsy?

Zanim przystąpi się do nakładania maskary, rzęsy powinno się podkręcić. W tym celu najlepiej użyć zalotki. Najlepiej uchwycić nią tylko górną linię włosków.

Po tym zabiegu można przystąpić do malowania rzęs tuszem. Z racji tego, że włoski nie mają jednakowej długości ani też nie rosną w jednej linii, ich malowanie należy zacząć od końcówek. Dzięki temu te krótsze nie będą sklejały się od nasady. Rzęsy powinno się malować zygzakowatym ruchem, pociągając po nich. Kierunek, jaki trzeba zachować to: od nasady po końce.

Maskara na rzęsy

Chroni to przed ich sklejeniem i nierównomiernym pokryciem kosmetykiem. Takim samym ruchem (zygzakowatym) tusz nakłada się na dolną linię rzęs. Z jego aplikacją trzeba jednak uważać, bowiem na dole włoski są z reguły krótsze i rzadsze. To, ile warstw tuszu się nałoży, zależy od własnych upodobań. Należy jednak uważać, aby nie przesadzać. Nałożenie zbyt duże ilości kosmetyku obciąża makijaż i powoduje powstawanie grudek.

Po zakończeniu nakładania maskary warto odcisnąć jej nadmiar w chusteczkę. Nie chcąc, aby kosmetyk znalazł się na powiekach, należy odczekać chwilę po pomalowaniu górnych rzęs. Po kilkunastu sekundach tusz zaschnie i nie będzie brudził powiek. Jeśli po pomalowaniu włoski nie są dokładnie rozdzielone, warto sięgnąć po specjalny grzebyczek i je rozczesać.

Komentarze