Jak najlepiej wybrać kolorowe soczewki?

Kolorowe soczewkiKolorowe soczewki kontaktowe to świetny sposób, by zmienić lub podkreślić naturalny kolor Twoich oczu. Najcięższą rzeczą w osiągnięciu tego celu jest dobranie odpowiedniego modelu tak, by "zgrywał się" on z całością Twojego image. Jak więc to zrobić?

Wstępny dobór

Najbardziej trafnym wyborem na początek będzie przejrzenie Twojej szafy i całości garderoby. W jakich kolorach czujesz się najlepiej? Które z barw ubrań wybierasz najczęściej? Dzięki któremu kolorowi zdobywasz najwięcej komplementów od znajomych?

Odpowiedzenie sobie na te pytania pozwoli Ci wstępnie ukierunkować się odnośnie decyzji doboru koloru soczewek. Twój "dominujący" kolor, pasujący do Twojego stroju, będzie także najprawdopodobniej trafną decyzją w przypadku szkieł kontaktowych.

Soczewki a Twoja karnacja

Podczas decyzji nad wybieraniem soczewek, poza samym strojem, należy kierować się również naturalnym odcieniem naszej skóry oraz włosów. Czy należysz do osób z ciemniejszym, a może jaśniejszym kolorem skóry? Czy farbujesz włosy, a może preferujesz ich naturalną, ciemną lub jasną barwę?

W tym miejscu warto pamiętać, co chcemy osiągnąć - jeśli pragniesz, by kolorowe soczewki stanowiły jedynie element kompozycyjny Twojego image - postaraj się dobrać je zgodnie z kolorystyką wymienionych wyżej elementów. W przypadku, gdy zechcesz jednak zastosować zasadę kontrastu i poprzez swój wyróżniający się na tle reszty kolor szkiełek ściągnąć większą uwagę na twarz - należy zdecydować się na odwrotny zabieg.

Twoje nowe spojrzenie

W momencie, gdy dokonasz już finalnej decyzji podczas zakupu nowych soczewek, należy mieć tu na uwadze także inną, istotną kwestię - wybór odpowiedniego producenta. Odgrywa to istotną rolę, gdyż soczewki tego samego typu tworzone przez odmiennych producentów różnią się zarówno rozmiarem, a ich kolor występuje w różnym stopniu nasycenia, często także - wielu wzorach.

Jest to niezwykle istotna kwestia, która wpływa nie tylko na sama komfort noszenia zakupionych soczewek, ale również - sposób ich odpowiedniego dopasowania. O ile nie pragniemy wybierać niezwykle ekstrawaganckich, rzucających się w oczy modeli i staramy się dopasować je, by wyglądały możliwie naturalnie - należy w tym miejscu zachować szczególną rozwagę. Polecamy przez zakupem wypróbować model, na który chcielibyśmy się zdecydować, by w pełni spełniał on nasze oczekiwania. Nie raz bowiem zdarza się, że zaprezentowane na zdjęciach soczewki po założeniu (nawet w przypadku trafnego doboru kolorystycznego względem naszej cery i ubioru) okazują się wyglądać w rzeczywistości zupełnie inaczej, niż te z opakowania na półce sklepowej.

Finalna decyzja

Po konsultacji z naszym okulistą, który stwierdzi, czy wybrane przez nas kolorowe soczewki w pełni pasują do oka oraz zapewniają mu odpowiednią wygodę podczas noszenia - ogranicz swój wybór do dwóch kolorów. Postaraj się w gabinecie sprawdzić, jak będą wyglądać soczewki w przypadku różnej intensywności naświetlenia. Które z nich w większości przypadków przypadły Ci do gustu? Pozwoli Ci to wyłonić ostatecznego zwycięzcę spomiędzy dotychczasowych "finalistów".

Następnie, na próbę, możesz także zakładać przez pewien czas jedną i drugą parę soczewek, by sprawdzić, które z nich przyciągają większą uwagę Twoich znajomych oraz obcych ludzi. Podobnie, jak w przypadku doboru kolorystyki stroju, także i tu da się z pewnością słyszeć pochlebne komentarze dotyczące Twojej odmiany.

Życzymy Ci powodzenia w trafnym wyborze i korzystnej odmiany Twojego wizerunku!

Autor: www.piekneoczy.pl.