Jak dobrać bluzkę do spódnicy?

Bluzka ze spódnicąJak dobrać bluzkę do spódnicy? Dobranie bluzki do spódnicy jest dla kobiety czasem bardzo trudne. Panie mają w swoich garderobach wiele bluzeczek i spódnic, ale tworzenie zestawów to dla nich wciąż zadanie, wymagające wyczucia stylu i smaku.

Jeśli marzy się nam zestaw klasyczny, sięgnijmy po takie właśnie ubrania. Wybierzmy bluzki i spódnice damskie klasyczne, w pasujących do siebie kolorach. Barwy pozwolą nam również na ukrycie mankamentów figury i podkreślenie tego, co w niej najbardziej atrakcyjne.

Klasyka zawsze się sprawdzi. Jeśli chcemy wyeksponować biust, a ukryć pełniejsze biodra, sięgnijmy do ciemną spódnicę, najlepiej lekko rozszerzaną na dole i niezbyt obcisła w biodrach. Bluzka może być jaśniejsza, z dekoltem. To idealny zestaw do pracy czy na spotkanie biznesowe. Jeśli z kolei chcemy odsłonić nogi i powiększyć biust, zdecydujmy się na krótszą spódniczkę, która podkreśli dolną część ciała. Biust wyda się optycznie większy dzięki bluzce z żabotem czy falbankami na biuście. Klasyka oznacza również uniwersalne kolory, które z powodzeniem mogą stać się bazą do wielu innych stylizacji.

Stawiajmy na biel, czerń, beż, brązy, granat. Bardzo modne są również odcienie pastelowe. Prawdziwymi hitami lata stały się kolor miętowy i łososiowy. Ich fenomen polega na tym, że są jednoczenie eleganckie, ale dają pewną dozę wakacyjnego luzu. Jeśli z kolei klasyka nas nudzi i chcemy spróbować bardziej oryginalnych połączeń: bawmy się modą! Należy jednak pamiętać o wyczucie stylu i tym, aby nie przekroczyć granicy kiczu. Obecnie jednak w modzie mamy dość szerokie pole do popisu: bardzo modne jest łączenie stylów i kolorów, które nawet pozornie do siebie nie pasują. Jeśli jednak nie chcemy wyglądać niemodnie, wybierajmy jedną rzecz, która jest bezpieczna bazą, jeśli chcemy ją zestawić z czymś oryginalnym. Spódnica w kolorowe, etniczne wzory będzie wspaniale się prezentować z prosta bluzką w typie bokserki. Z kolei letnia tunika w kwiaty będzie tworzyła ciekawy zestaw z jednokolorowymi szortami z kolorze, który pojawia się na bluzce.

Ocena: 5.0