Globalny nomada podbija modne wnętrza

Modne wnętrzeWspółczesne style wnętrzarskie wyróżnia daleko idąca różnorodność. Część z nich stawia na surowy minimalizm, inne odznaczają się wybitną dekoracyjnością, kolejne natomiast bazują na luzie, pamiątkach i przytulności. Taki też jest globalny nomada, czyli oryginalny i intrygujący nurt, który podbija serca miłośników wnętrz na całym świecie. Czym się wyróżnia nowy trend i jak go wprowadzić do modnych aranżacji? Przeczytajcie dzisiejszy artykuł i odkryjcie, jak globalny nomada może zamieszkać w Waszych domach.

Skąd się wziął nowy styl?

Międzynarodowość, przytulność i emocje -to podstawowe wyznaczniki stylu, który wkracza nie tylko do modnych salonów. Podstawą dla niego stało się boho, czyli nurt znany nam od kilku sezonów, który pokochali projektanci na całym świecie za jego lekkość, nietuzinkowość i eklektyzm.

Modne wnętrze

Nomada ma w sobie jeszcze więcej zróżnicowania. Stawia na wysokiej jakości produkty i dowolnie łączy je, tworząc nowe jakości. Kluczowe we wnętrzu są wygoda i maksymalna funkcjonalność. Dlatego też niezbędne jest właściwe oświetlenie oraz perfekcyjnie dopasowane meble.

Czym wyróżnia się styl globalnego nomady - cechy charakterystyczne

Każdy styl ma swoje sztandarowe elementy, dzięki którym bez trudu można go rozpoznać. Podobnie jest również z nomadą. Wyróżnia go szereg niezmiernie modnych rozwiązań, które sprawdzą się niemal w każdej aranżacji, dodając jej lekkości i przytulności. O czym trzeba pamiętać?

Minimalizm we wnętrzu

Oprócz stylu boho, również minimalizm jest szczególnie bliski aranżacjom w stylu nomady. Większość przedmiotów i wyposażenia jest bowiem skrajnie prosta i ascetyczna. Meble są zbudowane z geometrycznych brył, w intensywnych, wyrazistych kolorach. Wnętrza są spokojne, pozbawione nadmiernej dekoracji.

Dzięki temu, bez trudu można dodać do nich wyraziste dodatki, które budują i spajają całość przestrzeni.

Oświetlenie na miarę Globtrottera

Kluczową rolę w przytulnym wnętrzu pełnią oczywiście odpowiednie lampy. Oprócz klasycznego oświetlenia głównego, w pomieszczeniach powinny znaleźć się również proste, duże lampy stojące, w wersji podłogowej i stołowej.

Mogą mieć tekstylne abażury, zdobione rozmaitymi deseniami geometrycznymi. Coraz popularniejsze stają się także produkty oświetleniowe z elementami z drewna lub plecionek wiklinowych i rattanowych, które idealnie wpisują się w aranżację w tym stylu.

Tekstylia i wzornictwo z nutą Orientu

Nomada uwielbia wszelkie tekstylia, które pełnią we wnętrzu rozmaite role. Zazwyczaj pojawiają się jako dywany, zasłony oraz narzuty na meble. Mogą być zdobione etnicznymi deseniami, często w wyrazistych kolorach.

Sprawia to, że sterylna aranżacja minimalistyczna nabiera oryginalnego wyrazu i staje się zdecydowanie bardziej przyjazna dla użytkowników.

Pamiętaj o tym, co najważniejsze

W pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu globalnego nomady liczy się przede wszystkim atmosfera, budowana z pomocą wspomnień. We wnętrzu muszą bowiem pojawiać się rozmaite pamiątki, zdjęcia i suweniry przywiezione z rozmaitych zakątków świata.

Z ich pomocą tworzy się atmosferę oraz charakter mieszkania, mówiący wiele o domownikach, którzy należą do osób raczej sentymentalnych i lubiących wspominać różne wydarzenia i chwile z życia swojego i najbliższych.

Zieleń we wszystkich odmianach

Jak w kilku innych tendencjach, które aktualnie są szczególnie popularne, również w omawianym stylu warto postawić na naturalną zieleń. W pomieszczeniach powinny pojawiać się rośliny - doniczkowe lub mchy. Mile widziane są także motywy roślinne powtarzane w formie ornamentów, na przykład na tapetach lub tekstyliach. Dzięki nim, można przyjemnie się zrelaksować i odpocząć w domowym zaciszu.

Globalny nomada jako pomysł na przyjazną aranżację

Nowa koncepcja stylistyczna łączy w sobie elementy eko architektury, minimalizmu oraz sentymentalizmu. Pozwala zbudować aranżację funkcjonalną, spójną wizualnie oraz naprawdę przyjazną dla użytkowników.

Tekstylia, dobrze zbudowane praktyczne i efektowne produkty oświetleniowe oraz wygodne meble to tylko podstawowe elementy, które należy uzupełnić dużą dawką własnej inwencji oraz wspomnień, które dopełniają całego obrazu. Globalny nomada to sposób na indywidualne i modne wnętrze, o szczególnie personalnym wyrazie.

Bądź sobą, aranżuj i stań się podróżnikiem, bez konieczności wychodzenia z własnego salonu.

Jeśli szukasz sposobu na ciekawe aranżacje oświetleniowe w każdym, modnym stylu, odwiedź stronę Azzardo.com.pl, pełną pomysłów, porad i inspiracji dla każdego miłośnika dobrego designu.

Komentarze