Gadżety kosmetyczne dla każdej z nas

Gadżety kosmetyczneKosmetyczka to nasz codzienny niezbędnik. Zawiera nie tylko nasze ulubione produkty do makijażu i pielęgnacji, ale też gadżety, które umilają i przyspieszają nakładanie makijażu.

Beauty blender

Nic nie nałoży idealnie podkładu, jak niezbędne narzędzie. Beauty blender od miesięcy jest hitem kosmetyczny i nie ma co się dziwić. Choć nakładanie podkładu pędzlem nie jest błędem (przecież są do tego flat topy), należy uważać, aby nie narobić smog na twarzy. Z gąbka jest to dużo prostsze. Ruchami stemplującym wklepujemy podkład w skórę i już. Trzeba tylko pamiętać o zwilżeniu beauty blendera przed użyciem - nie wchłonie wtedy zbyt dużo produktu - i obowiązkowym jego umyciu po każdej aplikacji podkładu.

Bibułki matujące

Odkrycie nie takie nowe, ale chyba zapomniane. Bibułki matujące ratują te z nas, które posiadają cerę mieszaną i tłustą. Nadmierne wydzielenia sebum to zmora, a jeśli pod ręką mamy bibułki, nie warto nakładać kolejnej warstwy pudru matującego. Wystarczy bibułkę lekko przycisnąć do skóry i już. Trzeba tylko uważać, aby nie trzeć i nie przyciskać za mocno, gdyż niechcący możemy usunąć make up, a nie o to nam chodzi. Poza tym bibułki są na tyle poręczne, że zawsze można je mieć przy sobie, niezależnie od wielkości torebki!

Silikonowa myjka

Pędzle do makijażu to podstawa, nawet jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi makijażystkami. Trzeba tylko o nie regularnie dbać, aby nam długo służyły i co ważniejsze nie szkodziły. Bo nie myte pędzle to siedlisko bakterii, nie mówiąc już o gromadzonych starych produktach między włoskami. Jednym wyjściem będzie dokładana ich pielęgnacja, a to zapewni silikonowa gąbka. Dlaczego? Ponieważ dzięki niewielkim wypustkom idealnie wchodzi pomiędzy każde włosie (nawet te najdłuższe) i pozwala pozbyć się produktów z pomiędzy nich. Wystarczy na gąbkę nanieść niewielką ilość szamponu i lekko pocierać pędzel, aż do całkowitego jego wyczyszczenia.

Szablony

Idealny brwi to wymóg każdego makijażu. I od dziś nie musisz się martwić, czy rysowane przez Ciebie brwi nie będą za duże, a ich kształt perfekcyjny. W niemal każdej drogerii nabyć można szablony do brwi. Nie dość, że są łatwe w obsłudze, to za ich pomocą Twoje brwi będą doskonałe. Wystarczy dobrać odpowiedni szablony (zwróć uwagę na budowę swojego oka) i za pomocą kredki, czy pomady odrysować szkic. Następnie wypełnić brew produktem i gotowe!

Rękawiczka GLOV

Płyny czy chusteczki do demakijażu łatwo można zastąpić to rękawiczką. Nie dość, że ma specjalne włókna, które z łatwością usuną nawet najbardziej intensywny makijaż, to nie potrzebujesz już żadnego innego kosmetyku do demakijażu. Wystarczy woda. Dodatkowo rękawiczka GLOV jest łatwa w utrzymaniu - wystarczy ją wyprać po każdym użyciu. Nada się też do wykonywaniu peelingów, czy ściągania masek.

Gadżety kosmetyczne są po to, aby ułatwić nam codzienne "czynności urodowe". Są super pomocne, łatwe w utrzymaniu i ogólnodostępne. Czasami warto zainwestować kilka złotych dla nowego gadżety, który znacznie posłuży nam na dłużej i okaże się nowym niezbędnikiem w makijażu, czy pielęgnacji.