Frezarka i końcówki do frezarki

Frezarka do paznokciCzym są końcówki do frezarki i do czego służą? Zapraszamy do naszego poradnika!

Frezarka do paznokci - co to i do czego służy?

Frezarka do paznokci jest wielofunkcyjnym i bardzo niewielkim sprzętem, z którego z powodzeniem może korzystać każda kobieta. W ten sposób zadbasz zarówno o swoje dłonie, jak i paznokcie. Gdy kupujesz nową frezarkę, w zestawie często znajdują się podstawowe frezy, czyli końcówki do frezarki. Za ich pomocą możesz wykonywać konkretne czynności pielęgnacyjne lub docierać do trudno dostępnych miejsc. Frezarek do paznokci używa się w różnorodnych celach, warto jednak zauważyć, że wysokiej klasy sprzęt sprawdza się nawet w przypadku bardzo twardych i grubych paznokci - a przecież w takiej sytuacji pilniczek raczej nie zdaje egzaminu.

Jak wspomnieliśmy, frezarka do paznokci może być używana do różnych celów, najczęstsze zastosowania tego urządzenia to jednak:

 • skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 • wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 • usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 • usuniecie resztek starego żelu czy manicure,
 • polerowanie akrylu,
 • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Jakie są końcówki do frezarki i co musisz o nich wiedzieć?

Frezarka to urządzenie raczej proste w obsłudze, nawet jeśli początkowo masz z nią problemy, dość szybko powinnaś opanować najważniejsze tajniki działania. Aby wydajnie pracować z frezarką, potrzebne są wspomniane wcześniej końcówki do frezarki. Nakładki te wizualnie przypominają nieco wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Warto przy ich wyborze zwrócić uwagę np. na materiał wykonania, gdyż determinuje to m.in. ich trwałość oraz sposób działania. Powszechnie za najlepsze uważa się końcówki do frezarek z kruszywa diamentowo-szafirowego. Często stosowane końcówki do frezarek to natomiast:

 • frez mandrel - pozwala na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 • frez cylindryczny - pozwala skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 • frez stożkowy - sprawdza się w okolicach skórek,
 • frez wrzecionowaty - przystosowany do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 • frez igła - ściąga żel i akryl, a także matuje progi tipsa, świetny do precyzyjnej pracy.

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Pozostaje nam jeszcze odpowiedzieć na jedno istotne pytanie - jak wybrać frezarkę do paznokci? Na rynku bez wątpienia znajdziesz całą masę tego rodzaju urządzeń, dobrze więc wiedzieć, które elementy decydują o faktycznych walorach użytkowych. Pamiętaj, że głowica frezarki powinna być dopasowana i dość lekka, aby w ten sposób ułatwić Ci pracę. Ponadto istotne są takie elementy jak np. długość czy grubość kabla od urządzenia.

W czasie Twojej pracy z frezarką z pewnością będą wytwarzane szkodliwe pyły, chociażby z resztek lakieru, żelu czy ozdób. Oczywiste jest, że tych pyłów nie powinno się wdychać, dlatego też Twoja frezarka musi mieć pochłaniacz pyłów. O jakości pracy z urządzeniem decydują ponadto takie elementy jak liczba obrotów na minutę. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz tańszą frezarkę z niższej półki, to może ona nie podołać wszystkim zadaniom. Z drugiej strony - jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z frezarką, nie wybieraj od razu najdroższego produktu w sklepie.

Komentarze