Dom

Najlepsze domowe rośliny doniczkowe według Feng Shui

Drzewko pomarańczoweChińska sztuka życia w harmonii i szczęściu, jaką jest Feng Shui, daje nam wiele cennych wskazówek dotyczących urządzania wnętrz. Kierując się jej zasadami, sprawimy, że w naszym domu będzie panować harmonia, radość, szczęście i dostatek. Feng Shui pomoże nie tylko wybrać i odpowiednio ustawić meble, ale również domowe rośliny doniczkowe. Dowiedz się, jakie gatunki polecają specjaliści Feng Shui.

Więcej…

 

Nowoczesne stoliki kawowe do salonu

Stoliki kawowe do salonuPodczas wyposażania wnętrza należy mieć na uwadze to, w jakim stylu chcemy go urządzić. Coraz więcej osób decyduje się na wystrój nowoczesny, gdzie króluje prostota, jasne kolory, naturalne materiały. Stawia się na proste linie, rezygnując ze zbędnych bibelotów i przepychu. Prym wiodą przede wszystkim stonowane i spójne wnętrza, unika się nadmiernej ekstrawagancji. Mają być one przestronne, a do dominujących kolorów zalicza się biel, czerń szarość i beż. Mile widziane są drewniane panele i parkiet, wielkoformatowe płytki ceramiczne, beton, cegła. Nowoczesne meble to te proste, bez zbędnych zdobień i dodatków. Mają być funkcjonalne, najlepiej na nóżkach. Jednym z niezbędnych elementów będzie stolik kawowy, który wraz z sofą lub fotelami wydziela strefę relaksu.

Więcej…

   

Tapety do kuchni: winylowe, papierowe, z włókna szklanego

Tapeta do kuchniTapety kuchenne to praktyczne, efektowne i niedrogie rozwiązanie, które stanowi interesującą alternatywę dla kosztownych i trudnych w montażu płytek ceramicznych. Nowoczesne tapety są bardzo trwałe i odporne na działanie wilgoci, ponadto do wyboru mamy wiele ciekawych wzorów i kolorów. Dzięki zastosowaniu tapety kuchennej możemy samodzielnie, szybko i niedrogo odmienić wygląd naszej kuchni.

Więcej…

 

Obrazy i plakaty jako dekoracje ścienne

Obraz we wnętrzuNowoczesne lub te wiekowe dzieła sztuki to cenne elementy wystroju wnętrz, które warto uwzględnić przy urządzaniu naszego domu czy mieszkania. Sztuka we wnętrzach to nie tylko obrazy, ale również różnego rodzaju dekoracyjne plakaty, rzeźby, zdjęcia, a nawet kompozycje z żywych roślin. Takie modne dodatki mogą całkowicie odmienić salon czy sypialnię. Ich wybór jest tak szeroki, że bez problemu znajdziemy coś zarówno do bardzo nowoczesnego mieszkania, jak i domu urządzonego w stylu wiejskim.

Więcej…

   

Co to jest wabi-sabi? Filozofia wabi-sabi a wystrój wnętrz

Wabi-SabiModa zmienną jest, co w przypadku trendów aranżacyjnych sprawdza się niemal w 100%. Choć jeszcze niedawno wszyscy mówili wyłącznie o inspiracji Skandynawią, to okazuje się, że w nadchodzących sezonach będziemy mieć do czynienia ze sporymi zmianami. Wszystko wskazuje na to, że inspiracje w wystroju wnętrz czerpać będziemy już nie z dalekiej Północy, ale z jeszcze bardziej odległego Wschodu i tamtejszego wabi-sabi.

Więcej…

 

Niebieska łazienka w kilku odsłonach

Niebieska łazienkaKolor niebieski we wszystkich odcieniach zapewnia niebywałe efekty wizualne. Nie zapominajmy, że bez względu na to jakich zabiegów dekoratorskich użyjemy, każda barwa w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na samopoczucie domowników, dlatego też wybierając barwy do aranżacji wnętrz warto kierować się cennymi wskazówkami.

Więcej…