Dom

Duże możliwości prostych brył, czyli projekty domów jednorodzinnych w nowoczesnym wydaniu

Dom jednorodzinnyFuturystyczny styl nieruchomości kojarzy się z minimalizmem, który funkcjonalność udowadnia dopiero w chwili eksploatacji. Nowoczesność nie musi być jednak nudna. Świetnym na to przykładem są m.in. projekty domów jednorodzinnych, które utrzymane zostały w minimalistycznym i modernistycznym charakterze.

Więcej…

 

W jakich kolorach urządzić sypialnię?

Biała sypialniaSypialnie w wyrazistych ciemnych kolorach cieszą się od kilku lat ogromną popularnością. Ciemne ściany i dodatki w intensywnych barwach wyglądają bardzo stylowo, jednak nie należy z nimi przesadzać. Nie każda barwa sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Niektóre działają uspokajająco, inne pobudzają. Nadmiar jaskrawych kolorów w sypialni może spowodować trudności z zasypianiem, a zbyt ciemne ściany mogą silnie obniżać nasz nastrój.

Więcej…

   

Kolory antystresowe w wystroju wnętrz

Jasnoniebieski - kolor antystresowyBardzo często kolory kojarzą nam się z naszymi nastrojami. Jest to nawet sposób na uzdrowienie poprzez harmonię kolorów. To się nazywa chromoterapia. Jeśli chodzi o dekorację, ważne jest, aby czuć się dobrze w domu. Aby lęk nie przekroczył naszych drzwi, oto 15 kolorów antystresowych!


Więcej…

 

Wnętrza klasyczne a nowoczesne. Jak połączyć styl klasyczny z nowoczesnym?

Nowoczesna klasyka we wnętrzuKlasyczne wnętrza mimo wszechobecnego pędu za nowoczesnością, wygodą i maksymalną funkcjonalnością niezmiennie od lat pozostają na topie. W czym tkwi sekret tej wieloletniej popularności, która zachwyca i zdobywa coraz to większe grono zwolenników również wśród ludzi młodych?

Więcej…

   

Co to jest wabi-sabi? Filozofia wabi-sabi a wystrój wnętrz

Wabi-SabiModa zmienną jest, co w przypadku trendów aranżacyjnych sprawdza się niemal w 100%. Choć jeszcze niedawno wszyscy mówili wyłącznie o inspiracji Skandynawią, to okazuje się, że w nadchodzących sezonach będziemy mieć do czynienia ze sporymi zmianami. Wszystko wskazuje na to, że inspiracje w wystroju wnętrz czerpać będziemy już nie z dalekiej Północy, ale z jeszcze bardziej odległego Wschodu i tamtejszego wabi-sabi.

Więcej…

 

Niebieska łazienka w kilku odsłonach

Niebieska łazienkaKolor niebieski we wszystkich odcieniach zapewnia niebywałe efekty wizualne. Nie zapominajmy, że bez względu na to jakich zabiegów dekoratorskich użyjemy, każda barwa w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na samopoczucie domowników, dlatego też wybierając barwy do aranżacji wnętrz warto kierować się cennymi wskazówkami.

Więcej…

   

Półki - funkcje, rodzaje, materiały

Półki wiszące ścienneW czasie planowania wystroju musimy wygospodarować odpowiednią przestrzeń na przechowywanie wszystkich przedmiotów, ubrań, akcesoriów i urządzeń. Półki to niezbędny element aranżacji pomieszczeń. Spełniają funkcję praktyczną, ale także estetyczną, ponieważ mogą stać się oryginalną ozdobą. Są niezbędne w kuchni oraz w łazience, a także garderobie. Produkowane są z wielu materiałów, najczęściej z płyty MDF i drewna.

Więcej…

 

Styl awangardowy i styl futurystyczny

Styl awangardowyNie każdy lubi i chce się wpisywać w aktualne trendy. Wiele osób ma swój własny styl i nie chce z niego rezygnować nawet w przypadku urządzania mieszkania.

Więcej…