Depilacja w domu - jakie plastry wybrać i jak ich używać?

Plastry do depilacjiChcesz się samodzielnie pozbyć zbędnego owłosienia? Plastry do depilacji są jedną z najłatwiejszych metod, która pozwala szybko i skutecznie rozprawić się z problemem. Dowiedz się, jakie plastry do depilacji warto wybrać i jak ich używać, aby uzyskać najlepsze efekty. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje. Sprawdź!

Plastry do depilacji - co to jest?

Plastry do depilacji to jedna z najprostszych metod domowego usuwania owłosienia. Są to małe, prostokątne lub owalne kawałki materiału, pokryte z jednej strony warstwą klejącego wosku lub pasty cukrowej, które służą do pozbycia się włosków z różnych części ciała. Warto już na wstępie podkreślić, że plastry do depilacji są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byś po nie sięgnęła. Produkty te mogą być stosowane na różnych częściach ciała, takich jak pachy, nogi, bikini, plecy, ręce i twarz.

Plastry do depilacji

Rodzaje plastrów z woskiem

Jak wynika z powyższego, domowa depilacja plastrami nie musi być trudna. Przeznaczone do tego plastry występują w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na ich łatwe dopasowanie do różnych obszarów ciała. Oto trzy najpopularniejsze rodzaje:

  • plastry do depilacji nóg - zazwyczaj większe i bardziej wydajne niż plastry do depilacji bikini czy twarzy. Są one przeznaczone do depilacji większych powierzchni ciała, co oznacza, że ​​mogą być używane na całych nogach lub większych partiach ciała, takich jak ramiona czy plecy. Plastry do depilacji nóg są wykonane z mocniejszego materiału i gęstszego wosku, który pozwala na usunięcie większej ilości włosów w jednym pociągnięciu. Mogą zawierać dodatkowe składniki nawilżające i pielęgnacyjne, takie jak aloes lub witaminy;
  • plastry do depilacji bikini - mniejsze i bardziej precyzyjne, idealne do usuwania włosów z delikatnych i trudno dostępnych miejsc, takich jak okolice bikini czy pachy. Wiele z nich jest także wzbogaconych aloesem lub rumiankiem, pomagającymi zminimalizować podrażnienia.
  • plastry do depilacji twarzy - najmniejsze i najdelikatniejsze ze wszystkich rodzajów plastrów do depilacji. Przeznaczone do usuwania włosków z wrażliwych obszarów twarzy, takich jak wąsik czy brwi. Plastry te są zazwyczaj wykonane z delikatnego materiału, który chroni przed podrażnieniem. Często mają w składzie witaminę E, pomagającą zmiękczyć skórę i ułatwiającą usuwanie włosków.

Jak stosować plastry do depilacji w domu? Krótka instrukcja

Cały proces depilacji plastrami w domu nie jest skomplikowany. Około 24 godziny wcześniej wykonaj dokładny peeling miejsc, z których chcesz się pozbyć włosków. Następnie weź gorącą kąpiel (to ułatwi usuwanie włosków) i osusz dokładnie ciało. Nie nakładaj żadnych kremów, balsamów ani olejków.

Teraz weź plaster i rozgrzej go, pocierając w dłoniach, aby lepiej przylegał do skóry. Następnie przyklej go (zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków), upewniając się, że przywarł do skóry. Po około 10-15 sekundach usuń plaster zdecydowanym, jednym ruchem (przeciwnie do kierunku wzrostu włosków). Powtarzaj te czynności aż do całkowitego usunięcia owłosienia. Na koniec połóż balsam lub krem, aby ukoić podrażnioną skórę.

Pamiętaj również, aby przed depilacją wykonać test skórny. Dzięki temu upewnisz się, że nie będziesz miała reakcji alergicznej na plastry.

Podsumowując, depilacja plastrami jest wygodna i choć bywa czasem bolesna, to warto korzystać z tej metody. Daje świetne efekty - skóra pozostaje gładka nawet przez cztery tygodnie. Przekonaj się o tym sama!

Komentarze