Damskie szorty z TENCELu

Damskie szorty z TENCELuDamskie szorty pozwalają na poczucie komfortu, które jest nam tak potrzebne na co dzień. Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwalają i lato zbliża się wielkimi krokami, warto sięgnąć do swojej szafy i przygotować szorty damskie. A jeśli nie mamy odpowiednich, dobrze zrobić zakupy w Kokoworld! W tej kategorii jednak możesz otrzymać coś zupełnie wyjątkowego, czego nie spotkasz w popularnych "sieciówkach". O czym mowa? Oczywiście o krótkich spodenkach damskich wyprodukowanych z tkaniny TENCEL.

Szorty damskie z TENCELu to doskonały przykład odzieży przyjaznej zarówno naszej skórze, jak i wszechotaczającemu środowisku naturalnemu. Nasze propozycje z pozoru mogą przypominać, poza wyjątkowymi krojami, szorty z klasycznych materiałów, ale nic bardziej mylnego. TENCEL to opatentowana tkanina pochodząca z Lyocellu - syntetycznej formy jedwabiu. Przędze układane są na mokro, wytwarzane z masy celulozowej, pochodzącej najczęściej z drzew iglastych, ale nie tylko. Bez wątpienia TENCEL to jeden z najsłynniejszych materiałów odzieżowych nowej generacji. Proces produkcji tej tkaniny jest przyjazny środowisku, a w przeciwieństwie do wielu innych tkanin alternatywnych jest bardzo dobry dla skóry i naszego zdrowia!

Szorty damskie z tkaniny TENCEL - właściwości i zalety

Odzież wykonana z TENCELu w gruncie rzeczy powstaje na bazie celulozy drzewnej. W procesie produkcji używane są wyłącznie nietoksyczne i bezpieczne rozpuszczalniki typu NMMO, a ich odzysk wynosi zawsze ponad 99,5%. Przyjazność ekologiczna widoczna jest także w zakresie ekonomii produkcji: Lyocell nie wymaga dużego zużycia wody, oscyluje ono wokół 240 - 270 litrów na kilogram materiału. O tym, jak naturalna jest ta specyficzna tkanina, mogą świadczyć procesy biodegradacyjne. Jeśli naszą odzież z TENCELu poddamy kompostowaniu, to ulegnie ona całkowitej biodegradacji już po okresie półtora miesiąca.

Sprawdź: Szorty z Tencelu - KOKOworld.

Z drugiej zaś strony - i to jest w odzieży z TENCELu najpiękniejsze - otrzymujemy materiał wytrzymały, przewiewny, antyalergiczny i przyjemny dla skóry. Szorty damskie, które widzisz w tej kategorii, możesz spokojnie prać w pralce i prasować w niskiej temperaturze. Zachowają one na długo swój design i fason.

A Ty jakich szortów potrzebujesz dzisiaj?

Szorty damskie z TENCELu pozwolą Ci jeszcze bardziej pogłębić wiedzę o niesamowitych materiałach tkackich alternatywnych dla tych najbardziej znanych. Zakładając tego typu spodenki, zdziwisz się, jak bardzo są one oddychające. Pozytywnie zaskoczysz się także tym, jak bardzo pochłaniają one wilgoć. To idealne propozycje na wiosnę i lato, które dzięki świetnym właściwościom termoregulacyjnym, pozwolą poczuć się lekko i swobodnie!

Komentarze