Czym jest moda?

ModaNa pytanie czym jest moda? nie da się łatwo i jednoznacznie odpowiedzieć. Moda dla każdego z nas oznacza coś innego. Dla jednego to modne rzeczy, jakie możemy kupić w sklepach, dla innego ślepe podążanie za trendami, a dla kogoś jeszcze: sposób na życie. Na modzie można zarabiać i to w różny sposób. Przykładem są modele i modelki, którzy z modą wiążą swoją przyszłości karierę. Na modzie zarabiają też projektanci, styliści, wizażyści, organizatorzy pokazów mody.

Wydawanych jest wiele gazet i katalogów o modzie. Istnieją również znane stolice mody. W czołówce są Paryż, Mediolan, Nowy Jork czy Londyn. Wymienia się również Los Angeles, miasto aniołów, które jest dla wielu spełnieniem marzeń, ojczyzną modelingu, wspaniałych kreacji, bankietów, pokazów mody, Hongkong, Barcelonę czy Tokio.

Moda to jednak nie tylko ubrania, buty, dodatki i pokazy, modne mogą być również miejsca, poglądy, filmy, kierunki studiów, kurorty wakacyjne. Moda często się zmienia, czasem wraca, ewoluuje, ale prawdą jest to, że nie łatwo za nią nadążyć.