Cera wrażliwa - najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji

Pomadka do ustCera wrażliwa to bardzo wymagający i dość trudny w codziennej pielęgnacji typ skóry. Do cech szczególnych, za pomocą których wyróżnia się cerę wrażliwą, należą: zaczerwienienie, suchość, łuszczenie się, czy też obrzęk. Oprócz tego taki typ cery charakteryzuje się zwykle też swędzeniem, uczuciem dużego ściągnięcia, pieczenia i mrowienia. Objawy te u różnych osób nasilają się w różnym stopniu. Zależą one głównie od tego, jaka jest przyczyna nadmiernej wrażliwości cery. Dziś przedstawiamy artykuł, który podpowie Ci jak dbać o skórę wrażliwą.

Cera wrażliwa - tego unikaj

Czynniki, które mogą wywołać nadmierną wrażliwość skóry, możemy podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Czynniki egzogenne, czyli takie, które pochodzą z zewnątrz, to między innymi twarda woda, zła dieta, nieprawidłowo dobrane oraz mające zły skład kosmetyki, negatywny wpływ środowiska i temperatury. Czynnikami endogennymi (wewnętrznymi) są hormony, stres, a w niektórych przypadkach także pot, który zwiększa powstałe już na skórze stany zapalne. Warto więc wyeliminować niekorzystne czynniki, zwłaszcza jeśli dostrzegamy pierwsze objawy nadwrażliwości cery.

Dobrze jest też wiedzieć o tym, jakich błędów przy pielęgnacji cery wrażliwej nie należy popełniać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by nadmiernie nie pocierać skóry, co może powodować jej mechaniczne uszkodzenia i usuwać ochronną warstwę lipidową. Taki typ cery źle reaguje również na zbyt silne kosmetyki.

Czynnikiem powodującym podrażnienia bywa również stosowanie wielu kremów jednocześnie. Nie powinno się także zbyt często zmieniać kosmetyków. Ich zmiana zalecana jest jednak w przypadku, gdy wywołują one podrażnienia skóry. Powinno się też uważać z ziołowymi naparami. Pomimo tego, że uznawane są za neutralne i niegroźne, niektóre z nich mogą wzmagać podrażnienia skóry.

Codzienna pielęgnacja - jakie kosmetyki wybrać

Co zatem zrobić, aby prawidłowo zadbać o tak problematyczny i delikatny typ cery? Oprócz unikania błędów w jej pielęgnacji przede wszystkim ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Powinno się stosować kosmetyki przeznaczone dla skóry wrażliwej, naczynkowej albo atopowej. Kosmetyki te powinny mieć przede wszystkim dobry i naturalny skład, który nie nasili podrażnień. Poza tym, kosmetyki do tego typu cery powinny być delikatne, mieć działanie ochronne i regeneracyjne.

Przykładem takich kosmetyków są Clochee kosmetyki. Kosmetyki te mają działanie łagodzące, antyoksydacyjne i nawilżające, co w przypadku cery wrażliwej jest jak najbardziej pożądane. Marka Clochee zadbała o dobór naturalnych składników, tak by dbanie o skórę wrażliwą było jeszcze łatwiejsze. Sprawdź stronę https://triny.pl/129_clochee i wybierz kosmetyki idealne dla Ciebie.

Właściwe poradzenie sobie z cerą wrażliwą to z pewnością niełatwe zadanie. Wydaje się, że równie istotne jest unikanie szkodliwych czynników, których w przypadku tego typu cery może być całkiem dużo, jak również odpowiedni dobór kosmetyków. Delikatne obchodzenie się z taką cerą, stosowanie bezpiecznych kosmetyków o działaniu ochronnym, łagodzącym i regenerującym powinno pomóc w poradzeniu sobie z tak problematycznymi objawami, jakie występują przy cerze wrażliwej.

Komentarze