Armatura - niezbędny punkt wyposażenia łazienki

Armatura łazienkowaZarówno wygodna wanna, jak i nowoczesna kabina prysznicowa wymagają zainstalowania armatury. Baterie wannowe, natryskowe, umywalkowe czy bidetowe stanowią praktyczny element wyposażenia, ale odpowiednio dopasowane zapewniają również świetny wizualny efekt. Jakie rodzaje baterii są dostępne? Na co zwracać uwagę, kupując armaturę?

Nie tylko względy wizualne

Urządzanie łazienki wymaga sporo wysiłku, ponieważ nikt nie jest znawcą wyposażenia i metod podłączania istotnych elementów. Właśnie dlatego łatwo popełnić podstawowy błąd i zdecydować się na dane rozwiązanie wyłącznie ze względów estetycznych. Niektóre osoby kierują się wyłącznie ceną - to też nie jest dobry sposób. Atrakcyjnie prezentująca się armatura sanitarna w wyjątkowo niskiej cenie powinna wzbudzić podejrzenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko się zepsuje albo już ma ukrytą wadę. Warto szukać okazji cenowych, ale należy pamiętać, że bardzo niska cena nie idzie w parze z wysoką jakością, a piękne wykończenie bywa mylące. Baterie łazienkowe oraz inne akcesoria powinny działać niezawodnie przez wiele lat. Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują nowoczesne projekty wykonane z dbałością o każdy detal.

Armatura łazienkowa - jaki rodzaj baterii wybrać?

Podjęcie decyzji o wyborze armatury przyprawia o niemały zawrót głowy. Zróżnicowanie designu i cen powoduje, że łatwo się pogubić. Trzeba przy tym pamiętać, że cała armatura łazienkowa powinna do siebie pasować. Z tego względu zakupy najlepiej zrobić w jednym miejscu lub spisać sobie markę i model danej baterii, aby z większą łatwością dopasować do niej pozostałe elementy. Przed zawarciem transakcji należy jednak sprawdzić, czy jest w ogóle szansa na stworzenie idealnego kompletu. Najlepiej przejrzeć strony internetowe z wyposażeniem łazienek. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z outletu internetowego https://plusoutlet.pl, gdzie jest szansa nie tylko na znalezienie odpowiedniego modelu baterii, ale również uzyskanie niższej ceny. Baterie muszą być dobrane do stylu aranżacji łazienki. Ponadto istnieją różne sposoby montażu:

  • baterie ścienne - instalowane nad wanną lub umywalką, muszą być zamontowane przed ostatecznym wykończeniem łazienki;
  • baterie sztorcowe (stojące) - wymagają fabrycznych otworów w umywalce lub wannie, można je bezproblemowo zainstalować po wykończeniu łazienki.

Baterie ścienne dzielimy dodatkowo na natynkowe i podtynkowe. Natynkowe umieszcza się na otynkowanej ścianie, ale pod względem estetyki mają pewien mankament - na zewnątrz widać część elementów instalacyjnych. Baterie podtynkowe są w pełni instalowane wewnątrz ściany, widoczna jest tylko dźwignia baterii i wlewka, co wpływa korzystnie na ostateczny efekt aranżacyjny.

Estetyka w nowoczesnych aranżacjach

Chromowana armatura jest idealnym wyborem w nowoczesnych wnętrzach. Lśniąca powierzchnia pięknie odbija światło i dodaje pomieszczeniu elegancji. Na dodatek pasuje do różnych stylów. Wyprofilowane, ergonomiczne kształty baterii wpisują się w koncepcję wnętrz minimalistycznych, jak i klasycznych.

Komentarze