7 kroków do idealnego makijażu

Idealny makijaż - krok po krokuIdealny makijaż podkreśla naszą urodę, ukrywając drobne niedoskonałości. O tym, jak wielkie ma znaczenie, można się przekonać, porównując zdjęcia gwiazd, które na co dzień prezentują się w nienagannym stylu, natomiast czasem przyłapane bez makijażu są trudne do rozpoznania.

Śmiało można powiedzieć, że dobry make-up przeobraża szarą myszkę w piękną księżniczkę. Podpowiemy wam, jak wykonać makijaż krok po kroku i odkryć jego magię.

Krok pierwszy - przygotowanie skóry

Zanim złapiemy za puder i cienie musimy sprawić, że nasza skóra przyjmie nową szatę w pełni przygotowana. Konieczne jest więc dokładne oczyszczenie skóry oraz jej nawilżenie. Szczególnie dobrze nawilżona skóra o wiele lepiej przyjmuje i utrzymuje kosmetyki. Co więcej, to ułatwia równomierne nałożenie korektora czy pudru. Po nałożeniu kremu należy odczekać chwilę, by skóra zdążyła go wchłonąć.

Krok drugi - korygowanie

Trudno znaleźć prawdziwie idealną skórę. Praktycznie każda ma swoje słabsze strony, które aż proszą się o skorygowanie i ukrycie. Makijaż nie jest maskowaniem, więc nie można wszystkiego pozostawiać mocnemu pudrowi, wprost przeciwnie, drobne niedoskonałości ukrywamy korektorem, który kolorem musi być maksymalnie zbliżony do naszej skóry.

Krok trzeci - podkład

Kluczem do sukcesu jest właściwie dopasowany pokład, który musi korespondować z kolorytem naszej cery. Kosmetyk nakładamy opuszkami palców, delikatnie go wklepując. Możemy wykorzystać także profesjonalne gąbki do nakładania podkładu.

Krok czwarty - puder

Puder jest swego rodzaju utrwaleniem i stanowi bazę dla dalszych kroków. Niweluje on nieładny efekt świecenia się skóry i nadaje jej elegancki, alabastrowy wygląd. Powinien być idealnie dopasowany do koloru cery. Nakładamy go szerokim pędzelkiem. Pamiętajmy o przypudrowaniu szyi i dekoltu - to wyrówna koloryt pomiędzy podkładem a naturalnym odcieniem skóry.

Krok piąty - nakładanie różu

Zadaniem różu jest ożywienie skóry i dodanie jej zdrowego wyglądu. Nakładamy go węższym pędzelkiem, wzdłuż linii kości policzkowych. Naturalny efekt uzyskujemy poprzez delikatne muśnięcie policzków. Pamiętajmy, że ma to być tylko muśnięcie, nie chcemy, żeby róż wyraźnie odstawał kolorystycznie od odcieniu skóry.

Krok szósty - makijaż oczu

Makijaż oczu to wymagające zadanie. Koniecznie musi on opierać się o wysokiej jakości kosmetyki. W jego zakresie znajduje się:

  • nakładanie cieni na powieki;
  • podkreślenie brwi;
  • tuszowanie rzęs.

Kluczem do sukcesu jest określenie ostatecznego wyglądu, jaki chcemy uzyskać. Pamiętajmy jednak o zasadzie, że ciemne kolory pomniejszają obrys oka, a także nadają się na wieczorne makijaże. Jeśli makijaż ma wyglądać naturalnie raczej powinniśmy skupić się na ładnie wyglądających rzęsach, nie sklejonych warstwą mascary.

Krok siódmy - malowanie ust

Czynność oczywista, nawet w najprostszej i najszybszej metodzie wykonywania makijażu. Możemy sięgnąć po błyszczyk lub pomadkę. Korektę kształtu ust wykonujemy kredką, a jeśli takowej nie posiadamy, możemy obrysować usta pędzelkiem, na który naniesiemy szminkę. Następnie wypełniamy usta kolorem. Jeśli chcemy, by nasza szminka nie zostawała na szklankach, po pomalowaniu ust przyłóżmy do nich chusteczkę higieniczną i przypudrujmy obrys ust.

Źródło: www.stylowymag.pl.

Komentarze

Sylwia
Makijaż - jego wykonanie wymaga niemałej precyzji, w której kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie końcowym. Nawet jeśli robiąc makijaż początkowo nie wszystko uda ci się wykonać perfekcyjnie, pamiętaj: trening czyni mistrza! Gdy nabierzesz wprawy, makijaż zajmie ci nie więcej niż 15 minut, a efekty będą rewelacyjne.